در نخستین مجمع سلامت شهرستان لامرد تاکید شد حفظ سلامت جامعه به کمک مسئولیت پذیری، پاسخگویی و تعامل بین بخشی
نحستین مجمع سلامت شهرستان لامرد با حضور دکتر "سید محمد صادق کشفی نژاد" مشاور عالی معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، "حسین شبانی نژاد" فرماندار لامرد، دکتر "محمد احمدی" رئیس شبکه بهداشت، و مسئولان ادارات شهرستان لامرد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان لامرد، فرماندار لامرد با اشاره به اهمیت حفظ سلامت جامعه، آن را مستلزم مسئولیت پذیری، پاسخگویی و اقدام مشترک همه سازمان ها و نهادهای دولتی، خصوصی و مردم نهاد در داخل و به ویژه خارج از بخش سلامت دانست و تاکید کرد در واقع همکاری بین بخشی می تواند مشکلات سلامت را برطرف کند.
"حسین شبانی نژاد"گفت: مشارکت مردم در تصمیم سازی، مسئولیت پذیری بیشتر به همراه دارد و موجب نقش آفرینی در پیشرفت جامعه می شود.
مشاور عالی معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید به مشارکت مردم گفت: انسان سالم، محور توسعه یاپدار است، محوریت سلامت در توسعه پایدار وقتی اثربخش است که نقش اقتصادی و اجتماعی به سلامت افراد، بررسی و مشخص شود.


    

دکتر"سید محمد صادق کشفی نژاد" افزود: مهمترین رویکردی که برای جلب مشارکت مردم می توانیم دنبال کنیم و آنان را در راستای فعالیــت های سلامت محور تشویق و ترغیب کنیم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان لامرد نیز در جمع اعضای مجمع سلامت این شهرستان، با اشاره به اهمیت مجمع شهرستانی در اجتماعی شدن دانست و گفت: تامین سلامت جامعه در راستای توسعه همه جانبه و پایدار از اهداف مورد اهتمام است.
دکتر " محمد احمدی" افزود: توسعه پایدار بدون توجه به مشارکت عمومی، مسئولیت های اجتماعی امکان پذیر نیست، بنابراین مجمع سلامت با هدف جلب حمایت همه بخش ها، دستگاهها و تشکل های غیر دولتی به ویژه عموم مردم تا با حمایت طلبی و همچنین بسیج اقشار مختلف مردم در ارتقای سلامت جامع اتفاق بیفتد.
نشست مجمع سلامت شهرستان لامرد با قرائت بیانیه و تقدیر از نیک اندیشان عرصه سلامت و فعالان سلامت این شهرستان به پایان رسید.
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1397-10-16 14:50        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ